Zdrowie

Unikaj, tzw. „enablers”

Avoid-the-Enablers

Może być to osoba z twojej drużyny treningowej, najlepszy przyjaciel lub nawet twoja własna matka! Jeśli chcesz osiągnąć cele, powinieneś utrzymywać ich daleko od nich!

„Enablers” są to osoby, które pozwalają ci, abyś kontynuował niewłaściwe sposoby realizacji twoich celów. W efekcie udzielają ci pomocy, jak małemu dziecku. Taki rodzaj ludzi pozwala ci na kontynuowanie tych samych błędów. Oni nie mają nigdy odwagi, aby powiedzieć ci w jakim punkcie się znajdujesz. Wszystkie wskazówki zachowują dla siebie mimo że widzą, że mogliby ci pomóc.

W świecie fitness – tzw. „enablers” są najbardziej znane pod postacią firm, które obiecują ci pomoc w zmianie sylwetki – prezentując gadget – sprzęt dzięki któremu możesz wykonać 5 minutowy trening. Większość z nas rozpoznaje to zagranie z ich strony. Większość ludzi kieruje swoją uwagę na ofertę przedstawianą przez telezakupy. Nie chodzi tutaj o poczucie, że jesteśmy posiadaczami maszyny do budowania mięśni brzucha, ale raczej o fakt, że nie zostaliśmy oszukani.

Niestety, tzw. „enablers” funkcjonują w świecie ekstremalnie ciężkich treningów. Takie osoby, możemy spotkać wśród grupy naszych przyjaciół treningowych. Sytuacja ta ma miejsce również w dyscyplinie, jaką jest trójbój siłowy. „Enablers” zazwyczaj trzymają swoje głowy wysoko w chmurach zamiast korzystając z dobrodziejstw, jakimi są książki i ciężka praca.

„Enablers” pełnią również rolę rodziców. Nigdy nie pozwalają, aby ich dzieci spotkała krzywda, oraz aby doznały one porażki. Tak właśnie wygląda świat w którym wszyscy ubolewają nad tym, jak jest ciężko. To smutne. Idź po łopatę i wykop sobie swój własny grób.

Jeśli nie utożsamiasz się z powyższym, pamiętaj, że wartościową lekcję możesz wyciągnąć z :
– przysiadów,
– pompek,
– pracy w ogrodzie,
– wstąpienia do wolontariatu w szpitalu dziecięcym.

Zobacz także:

Brak komentarzy

Zostaw komentarz