Trening

Trójbój siłowy: wady i zalety

trójbój siłowy

Zastanawiasz się czy trójbój siłowy ma więcej zalet, czy wad? Pozwól, że wyrażę swoją opinię na ten temat. W poniższym artykule poznasz wady i zalety tego sportu.

Co musisz wiedzieć ?

Oto co powinieneś wiedzieć:

  • trójbój siłowy jest dobry z wyjątkiem stosowania suplementacji, zażywania narkotyków,
  • pomimo swoich wad – trójbój siłowy jest punktem zapalnym. Dyscyplina ta gwarantuje postęp treningowy.

Od czasów, gdy podnosiłem ciężary w stylu olimpijskim – podchodziłem z lekceważeniem do ciężarów. Trójbój siłowy zasługuje na złą reputację. Wystarczy, że szybko przeszukasz kanał You Tube. Z pewnością znajdziesz tam filmiki na których muskularni mężczyźni podnoszą duże ciężary, robią oni przysiady z wagą do której ich ciało nie jest przyzwyczajone.

Dyscyplina ta przechodzi teraz transformację. Przed tym jak o tym opowiem, chciałbym podzielić się z wami moimi osobistymi doświadczeniami ze sportem. Tym samym zobaczycie jak trójbój siłowy wygląda z mojej perspektywy.

Wada

Bardzo często jestem pytany dlaczego trójbój siłowy nie jest dyscypliną uprawianą na igrzyskach. Szczerze mówiąc, jest bardzo dużo powodów dla których tak się stało. Przede wszystkim – trójbój jest znany z wykorzystywania zwiększających wydajność specyfików.

Problem ten z pewnością może być rozwiązany, ale należy wziąć pod uwagę fakt, że dyscyplina ta wymaga wysokiego poziomu kontroli. W momencie gdy zawodnik pobije kolejny rekord – wywoła podejrzenia. Ludzie będą dyskutować i szukać tego powodu dlaczego tak się stało. Kilka lat temu opracowano bardziej rygorystyczne testy sprawdzające obecność narkotyków w organizmie uczestnika konkurencji.

Zaleta

Uważam, że pierwotny charakter trójboju siłowego jest bardzo atrakcyjny. Chciałem popatrzeć na ten sport z własnej perspektywy. Uprawiając tą dyscyplinę postawiłem sobie inne cele, niż tylko zwiększenie siły. Dążę do tego, aby poznać ludzi podobnie myślących jak ja. Trójbój siłowy stanowi dla mnie odskocznię i stanowi idealny sposób na spędzenie weekendu.

Zobacz także:

Brak komentarzy

Zostaw komentarz