Dieta

Liczenie kalorii to podstawa

Dla każdej diety liczenie kalorii to absolutna podstawa. Jest to dla nas oczywiste w przypadku diet odchudzających i pierwszy kalkulator kalorii został stworzony właśnie po to, by łatwiej się było odchudzać, ale kalorie odgrywają gigantyczną rolę w dosłownie każdej diecie i ich odpowiednie zliczanie musi być wykonywane prawidłowo i skrupulatnie.
Powyższy fakt trzeba podkreślać, ponieważ kalorie łatwo jest zliczać w sytuacji, kiedy ogólnie jemy wszystko, ale ograniczamy kaloryczność naszych posiłków do określonego poziomu każdego dnia. Znacznie trudniej jest to robić, kiedy na przykład prowadzimy trening na masę, w którym istnieje konieczność nie tylko przyjmowania odpowiedniej ilości białka, dzięki któremu możemy budować nasze mięśnie, ale także istnieje konieczność przyjmowania różnorodnych cukrów prostych w czasie samego treningu, które mają stać się paliwem dla mięśni w ich krótkotrwałym wysiłku wykonywanym zaraz po przyjęciu dawki energii.
Komplikacje pojawiają się także wtedy, kiedy przy treningu wykorzystuje się suplementy diety. Bardzo wiele z nich posiada całkiem istotną wartość kaloryczna ze względu na ich główny składnik lub przynajmniej na to, w jaki sposób jest on podawany do organizmu. Nie jest to oczywiście zarzut w stosunku do samych suplementów diety, ponieważ kalorie ma w zasadzie wszystko, ale po prostu zapominany o nich w tym miejscu i możemy dość łatwo rozbić nasz bilans energetyczny poprzez stosowanie różnego rodzaju dodatków do diety. Na pewno nie będzie to jakieś bardzo duże rozregulowanie naszego bilansu kalorycznego, ale na pewno się ono pojawi i na pewno w długiej perspektywie będzie miało wpływ na efekty ogólne naszego treningu.
Warto jest sobie wszystko tutaj zapisywać, ponieważ przy przyjmowaniu wielu posiłków w czasie dnia i przy równoczesnym suplementowaniu treningu bardzo łatwo jest się pogubić, przez co przeliczane przez nas kalorie będą wyliczone w sposób nieprawidłowy i nie uzyskamy takiego rezultatu, jaki był przez nas zakładany na samym początku.

Zobacz także:

Brak komentarzy

Zostaw komentarz