Trening

Ćwiczenia na przedramiona – jak wykonywać je mimowolnie?

gym training

Od siłowni też trzeba czasem odpocząć. Nikt nie chce jednak stracić wypracowanych przez długie miesiące efektów. Jak rozwiązać ten dylemat? Jak zadbać o każdą partię mięśniową bez popadania w rutynę? Przedstawiamy nasze sposoby.

Ćwiczenia na przedramiona to niezbyt popularna forma aktywności fizycznej. Nierzadko pomijają je nawet kulturyści. Później płacą jednak za to słoną cenę, bo spada ich efektywność podczas innych treningów. Jak pewnie wiecie, od sprawności przedramion zależy bowiem siła naszego chwytu. To z kolei oznacza, że odgrywa on istotną rolę w przypadku podnoszenia sztangi, pracy na maszynach, używania kettlebellsów i wielu innych.

Jeśli chcesz zrobić sobie przerwę od siłowni, nie musisz jednak panikować. Wizja obwisłych mięśni rąk nie rysuje się jeszcze na horyzoncie. Wystarczy, że w trakcie swojej przerwy postawisz na kilka takich sportów, które zadbają o utrzymanie dobrej kondycji tej partii mięśniowej.

Trening przedramion zapewni ci chociażby granie w squasha albo tenisa. Przecież w tych sportach musisz być nieustannie skoncentrowany na trzymaniu rakiety, a wszystko musi odbywać się przy pomocy właściwej techniki. Świetnie podziała też zwykły bilard czy snooker, jako że tu również znaczenie ma precyzja chwytu.

Niekonwencjonalnym, nie do końca związanym z aktywnością fizyczną sposobem jest też oddanie się pracom domowym wymagającym przenoszenia czy wyginania różnych przedmiotów. Może mały remont domowy będzie jednocześnie doskonałym ćwiczeniem na przedramiona?

Przy okazji warto byłoby zaopatrzyć się w piłeczkę czy „ściskacz”. Poprzez zaciskanie takiego przedmiotu w każdej wolnej chwili będziesz mógł pracować nad swoimi przedramionami. Co więcej, jest to jedna z najskuteczniejszych metod niwelujących stres.

Oczywiście jeśli nie chcesz robić sobie przerwy od siłowni w ogóle, a jedynie od treningu przedramion, który po prostu cię znudził – masz problem z głowy, bo ta grupa mięśniowa spełnia funkcję stabilizatora przy pracy nad innymi partiami. Mamy nadzieję, że twój odpoczynek będzie owocny i wrócisz jeszcze bardziej zmotywowany!

Zobacz także:

Brak komentarzy

Zostaw komentarz