Dieta

Chcesz mieć rzeźbę? Licz kalorie

Oblicz kalorie, to będziesz miał ładny kaloryferek? Pomysł wydaje się nie do końca poważny, ale w praktyce tak to często wygląda. Nie zdajemy sobie bowiem sprawy, że nasze ciało zbudowane jest z kości, z mięśni oraz z rożnego rodzaju tkanek wypełniających, tak zwanych tkanek łącznych, które są w stanie bardzo skutecznie ukrywać wszystkie struktury, które znajdują się poniżej nich, a także te struktury naszego ciała, które teoretycznie powinny być obok nich. W czasie treningu jest to czasami wyjątkowo problematyczne, ponieważ osoby trenujące przyjmują dodatkowe kalorie, które nakierowane są na dostarczanie energii do mięśni w czasie wykonywania przez nie czynności. Dodatkowa porcja energii przeliczana jest w stosunku do bardzo silnego wysiłku, a jeśli nasze realne ćwiczenia nie są tak energiczne, jak to sobie założyliśmy lub jak się nam to wydaje, nadmiar dostarczonej energii będzie przetwarzany na tkankę tłuszczową i spowoduje to niestety dalsze ukrywanie mięśni.
Mitem jest też to, że kalkulator kalorii nie jest potrzebny, ponieważ wystarczy spalić te kalorie, które przekształciły się w tłuszczyk w miejscach newralgicznych. U części z nas, w praktyce większości z nas, dochodzi do sytuacji, w której rozkład tkanki tłuszczowej jest bardzo nierównomierny, przez co niektóre części naszego ciała wyglądają już całkiem sympatycznie, a inne niestety dalej prezentują się tak, jakby nie została wykonana żadna praca nad nimi.
Najnormalniej w świecie konieczne jest tutaj ogólne zmniejszenie odsetka tkanki tłuszczowej w naszym organizmie. Jest to jedyny sposób na to, by organizm mógł odsłonić wszystkie swoje mięśnie. I nie jest to bynajmniej uwaga skierowana tylko do osób otyłych. U mężczyzn już nawet odsetek tkanki tłuszczowej na poziomie powyżej 15% może stanowić realny problem w jakimkolwiek uwidocznieniu odpowiednio ukształtowanych mięśni brzucha. U kobit tolerancja jest znacznie wyższa, ponieważ tkanka tłuszczowa rozkłada się w wyraźnie inny sposób, ale ogólna zasada pozostaje tutaj bez zmian.

Zobacz także:

Brak komentarzy

Zostaw komentarz