Trening

Afterburning w redukcji

Afterburning to specjalne ćwiczenia na redukcję, które wykorzystuje się zwłaszcza w przypadkach, kiedy nie mamy za dużo czasu na ćwiczenia i jesteśmy zmuszeni do wykorzystania każdej godziny w sposób optymalny. Nie jest to trudna technika, a u osób, dla których trening na redukcję jest realnym problemem czasowym, może być naprawdę przydatna.
Nie ma tutaj żadnej wielkiej filozofii, ale jest za to sporo zalet, które rozważyć mogą także osoby posiadające trochę więcej czasu w swoim tygodniu. Trening na redukcję w podejściu afterburner polega po prostu na wykonaniu klasycznego treningu oporowego lub treningu full body workout, po którym od razu przechodzi się do treningu aerobowego. Taki trening jest potem skrócony. Jego optymalna długość to dwadzieścia pięć minut, co w porównaniu pełną godzina zegarową charakterystyczną dla klasycznego treningu aerobowego jest realną, gigantyczną oszczędnością czasu.
Gdyby chodziło tutaj tylko o czas, ćwiczenia na redukcję w podejściu afterburner należałoby traktować jako ostateczność. Tak na pewno nie jest, ponieważ ich działanie w praktyce sprawia, że jest to jak najbardziej sensowna opcja do wykorzystania w sytuacji, kiedy pełny trening nie jest możliwy. Do tego krótszy trening o podobnej jakości jest też atrakcyjniejszy dla wielu osób.
Drugi bieg, jaki ćwiczenia na redukcję w podejściu afterburner nam zapewniają, to efekt faktu, że nasz organizm właśnie przechodził trening oporowy i już mamy nie tylko podniesione tętno, ale też po prostu pracowaliśmy jakiś czas i organizm przestawił się na pracę właściwą dla wysiłku. Dalsze przestawienie go do układu aerobowego nie jest żadnym problemem i właściwie od samego początku treningu uzyskujemy maksymalne efekty. Przypomnijmy, że normalny trening aerobowy to trening na redukcję dopiero po upływie około 10-15 minut, a prędzej stanowi on jedynie ćwiczenia na wytrzymałość, które z redukcją nie mają wiele wspólnego. Dlatego właśnie tak wysoko ustawia się czas jego trwania i odradza się krótkie jednostki treningowe.

Zobacz także:

Brak komentarzy

Zostaw komentarz